Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled akcí

5. 5. 2014

 Neděle plná her

Základní a mateřská škola DUHOVÁ CESTA v Havlíčkově ulici v Chomutově otevřela v neděli 12. ledna 2014 všechny své prostory dětem a rodičům. Pedagogický sbor školy pro všechny připravil zajímavý DEN PLNÝ HER tematicky zaměřený na různá povolání.

 

Ve všech třídách, ve školní družině i v tělocvičně, bylo najednou plno a celá škola od dopoledne ožila dětskými hlásky a smíchem. Rodiče procházeli se svými dětmi třídami a často se společně s nimi zapojovali do plnění některých soutěžních úkolů. A bylo nač se dívat, co obdivovat a vyzkoušet.

Projekt Vitaminátor a pět pokladů z babiččiny truhly

Dvě hodiny pokusů a dramatických scének si v pátek 7. 3. 2014 užilo 45 dětí. Interaktivní formou si děti prohloubily znalosti o zdravém životním stylu, vyzkoušely si svou obratnost, ohebnost.

 

Projekt pokračoval závěrečným posezením s pedagogy, kteří byli obdarováni „pěti poklady z babiččiny truhly“. Děti se mohou těšit na překvapení – v brzké době se seznámí s pohybovými hrami z dob našich babiček.

Duhovka měla florbalovou premiéru

Poprvé se florbalový tým ZŠ Duhová cesta Chomutov zúčastnil okresního finále ve florbalu žáků 4. – 5. tříd základních škol Chomutovska. Duhovka byla nalosována do pětičlenné semifinálové skupiny, která se odehrála v tělocvičně na ZŠ Heyrovského a reprezentanti Duhovky si vůbec nevedli špatně. Sice do finále nepostoupili, ale bojovali statečně a obsadili pěkné 3. místo v této skupině.